Türkiye Cumhuriyeti

Riga Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Alım Heyeti , 02.11.2011

Değerli İşadamlarımız,

 

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği, 18-19 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul’da “Dünya Türk Girişimciler Kurultayı” düzenleyecektir. Etkinliğin amacı, yurt dışındaki işadamlarımızın gerek Türkiye’deki iş temaslarını gerekse kendi aralarındaki işbirliğini geliştirerek ihracatımızın arttırılmasına katkıda bulunmaktır. Kurultaya Letonya’da faaliyet gösteren ve Türkiye’den ithalat yapan tüm Türk işadamları davetlidir. Program, sunumlar, bölgesel oturumlar, ikili görüşme programı ile interaktif oturumlardan oluşmaktadır.

 

Katılıma ilişkin önemli hususlar aşağıdadır:

 

-Firma temsilcilerinin kahvaltı dahil konaklama masrafları Ekonomi Bakanlığının bütçesinden karşılanacaktır.

 

-Alım heyetine iştirak edecek katılımcıların, Türkiye açısından ihracat potansiyeli taşıyan firmalarca, satın alım kararı konusunda yetkilendirilmiş olmaları gerekmektedir.

 

-Anılan programa iştirak etmeyi talep eden katılımcıların son gün iptallerinden kaçınmaları ve Türkiye’den ithal etmek istedikleri ürün hakkında detaylı bilgi vermeleri gerekmektedir.

 

-Başvuruda bulunacak firmaların katılım için www.dtik.org.tr internet sitesinden kayıt yaptırarak bir kayıt numarası almaları, bu numara ve başvuru formunu (ektedir) daha sonra Büyükelçiliğimize (tolga.turhan@mfa.gov.tr) ve Ekonomi Bakanlığına  (www.ihrevrak@ekonomi.gov.tr) iletmeleri rica olunur.

 

Son başvuru tarihi 10 Kasım 2011’dir.

 

Saygıyla duyurulur.

 

TC Riga Büyükelçiliği